czwartek, 18 października 2012

"Otchłań: W potrzasku", Alexander Gordon Smith


Rzadko zdarza mi się czytać literaturę młodzieżową, choć przyznam, że lubię tego typu książki. Poza pierwszym tomem przygód Thorgala, przeniesieniem komiksowego bohatera na karty powieści, w ostatnim czasie w ręce wpadła mi tylko Otchłań: W potrzasku

Otchłań jest bestsellerowym cyklem skierowanym do nastolatków, napisanym przez Alexandra Gordona Smitha, a w Polsce wydanym przez wydawnictwo Otwarte. Pierwszy tom - W potrzasku - wprowadza czytelnika w świat pełen niesprawiedliwości, okrucieństwa, bólu i śmierci… Główny bohater, nastolatek Alex Sawyer, zostaje uwikłany w bardzo dla niego niekorzystny splot wydarzeń, którego efektem jest osadzenie w Otchłani, więzieniu dla młodocianych przestępców. 

Powieść rozpoczyna się w momencie, kiedy Alex i Toby, dwa szkolne łobuzy, postanawiają włamać się do domku letniskowego, w którym właściciel zostawił utarg. W trakcie włamania sprawy przybierają zły obrót: Alex słyszy nagle krzyk przyjaciela dobiegający gdzieś z domu; okazuje się, że oprócz nich wewnątrz znajduje się kilku olbrzymich mężczyzn o srebrnych oczach i mutant w masce gazowej… Mężczyźni chwytają obu chłopców, zabijają na oczach Alexa jego przyjaciela Toby’ego i… każą mu uciekać. 

Więcej na:
http://www.literatura.unreal-fantasy.pl/947/a/Otchlan_W_potrzasku_Alexander_Gordon_Smith_recenzja.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz