niedziela, 23 marca 2014

Nabytki marcowe - w tym trochę ciekawych staroci

Ostatnio nazbierało się kilka nowych pozycji, w tym także te starsze datą, więc można je wszystkie zaprezentować za jednym zamachem:


GEN - Harry Adam Smith - staroć Fantom Pressu z 1990 roku. Pamiętam, że pierwszy raz czytałem raczej mierne horrory tego wydawnictwa w wieku dwunastu lat, robiąc wycieczki do centrum miasta i zwożąc ich do domu po kilkanaście na raz...

ZŁO - Par Lagerkvist - książka wydana w "Serii dzieł pisarzy skandynawskich" przez Wydawnictwo Poznańskie.

ŁABĘDZI ŚPIEW - Robert McCammon - pierwsza część postapokaliptycznej powieści McCammona. Z przyjemnością ponownie zagłębiłem się w jego prozę, pamiętając czytane przed kilku laty świetne "Chłopięce lata".

TO NIE JEST KRAJ DLA STARYCH LUDZI - Cormac McCarthy - książka z wymiany z Panną Zuzanną, z której bardzo się cieszę i której jestem niezwykle ciekawy, zwłaszcza po kilkukrotnym już obejrzeniu rewelacyjnego filmu o tym samym tytule. 

SATANIŚCI - Robert Black - książeczka niewielkich rozmiarów będąca nowelizacją scenariusza filmu o tym samym tytule. Nie spodziewam się wielkich wrażeń po jej lekturze, więc czytanie jej będzie kwestią stosunkowo odległej przyszłości, jeśli w ogóle się za to zabiorę.

STAŁO SIĘ JUTRO - zbiór opowiadań fantastycznych, wydany w 1980 roku i zawierający ledwie cztery teksty autorstwa Jacka Sawaszkiewicza. Książeczka o objętości 84 stron...

KRZYŻ ROMANOWÓW - Robert Masello - prawie sześciuset stronicowe tomisko, łączące w sobie thriller i powieść historyczną w jednym.

OPERACJA NEUTRON - Istvan Nemere - powieść science fiction wydana w roku 1989 przez KAW.


MORD ZAŁOŻYCIELSKI - Edmund Wnuk-Lipiński - wydawnictwo Iskry, 1989, fantastyka. Powieść już kiedyś przeze mnie posiadana, ale zaginiona gdzieś przez lata.

OPUS NA TRZY POCISKI - Andrzej Zimniak - Iskry, 1988. Fantastyka, jedna ze starszych powieści Zimniaka.

CZAS WODNIKA - Mirosław P. Jabłoński - Iskry, 1990, fantastyka.

KAWALER MIECZY - Michael Moorcock - heroic fantasy z roku 1990, znanego i świetnego w tym gatunku Moorcocka. Czytana dawno temu, wraz z opowieściami o Conanie i Kane'ie.

DOLINA GROZY - Robert E. Howard - zeszytowe wydanie mistrza heroic fantasy z roku 1986, Iskry. 

CZARNOKSIĘŻNIK Z LEMURII - Lin Carter - powieść fantasy kontynuatora literackiej spuścizny R.E. Howarda, który wraz z Sprague de Campem uporządkował cykl tekstów o Conanie i dopisał do niego dodatkowe teksty. 

ZABÓJCA CZAROWNIC - Krzysztof Kochański - zeszytowe wydanie z roku 1986. Książeczka powstała przy współpracy Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki przez Alma-Press, Studencką Oficynę Wydawniczą. Najprawdopodobniej debiut.


AMOK - George Fox - powieść sensacyjna z1991 roku, wydana przez Phantom Press. 

FENIX - ósmy (czwarty w roku 1991) numer legendarnego już czasopisma fantastycznego.

PAJĘCZYNA UTKANA Z CIEMNOŚCI - Karl Wagner - świetna powieść fantasy, czytana w ciągu minionych lat kilkukrotnie. 1991 rok, twarda oprawa, mój drugi już egzemplarz.

ZIELONY MÓZG - Frank Herbert - powieść SF wydana w 1991 roku przez Amber.

MAŁE ZIELONE LUDZIKI - Krzysztof Boruń - tom 2, powieść SF z roku 1985. Ciekawa osobliwość...

PODRÓŻ DO CENTRUM - Brian Stableford - pierwszy tom cyklu Asgard, powieść SF wydana w roku 1991.

CONAN WOJOWNIK - Robert E. Howard - kieszonkowy zbiór czterech opowiadań mistrza heroic fantasy, wydany w roku 1990 przez poznańskie wydawnictwo Nakom, o froncie ozdobionym grafika rewelacyjnego Borisa Valleyo. Książeczka posiadana już przeze mnie od dawna, teraz doszedł świetnie zachowany drugi egzemplarz.


4 komentarze:

 1. Łabędzi śpiew mnie ciekawi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam, więc za jakiś czas machnę reckę ;-)

   Usuń
 2. Witam, mam nietypowe pytanie. Kiedyś zaczęłam czytać książkę której autora ani tytułu nie pamiętam. Opowiadała o przyszłości ludzkości w której cały dorobek ludzkości upadł, a np. zapiski czy obraz samolotu były uznawane za coś niezwykłego czy wręcz boskiego. Czy ktoś kojarzy co to za książka bo chciałabym do niej wrócić?

  OdpowiedzUsuń