poniedziałek, 21 października 2013

"Duch w sieci", Kevin Mitnick, William L. Simon


Recenzję Ducha w sieci napisałem pod koniec poprzedniego roku, ale w związku z tym, że na portalu Unreal-fantasy.pl została opublikowana niedawno, i ja publikuję ją dopiero teraz. Jest to lektura obowiązkowa dla tych zainteresowanych hakingiem, ale także książka o człowieku wybitnym, o buntowniku sprzeciwiającym się systemowi i - co tu dużo pisać - o jednym z najlepszych hakerów, jacy chodzili po tym łez padole.


Całkiem niedawno skończyłem czytać Hakera Kevina Poulsena, opowiadającego biografię Maxa "Icemana" Butlera. Mój głód wiedzy na temat hakerów ciągle jednak nie został zaspokojony, dlatego kiedy tylko w księgarniach pojawiła się kolejna pozycja z hakerskich biografii, Duch w sieci, wiedziałem, że muszę ją mieć. 


W odróżnieniu od biografii Maxa Butlera, Duch w sieci jest autobiografią napisaną przez samego Kevina Mitnicka, którego mit doprowadził do tego, że był on i nadal jest określany mianem „największego hakera świata”. Kevin Mitnick jest również autorem dwóch innych powieści, Sztuki podstępu wydanej w roku 2003 i traktującej o socjotechnice, oraz Sztuki infiltracji z roku 2005, opisującej hakerskie techniki i nazywanej „Biblią hakerów”. Obie poprzednie książki Kevina są raczej podręcznikami niż powieściami, mającymi dostarczać wiedzy na wyżej wspomniane tematy, jednakże Duch w sieci to zupełnie co innego. Ciąg dalszy na unreal-fantasy.pl:

Autor: Mitnick Kevin, Simon William L.
Wydawca: Wydawnictwo Pascal
ISBN: 9788376420561
liczba stron: 672
Okładka: miękka
Data premiery: 2012-11-07

Recenzja napisana dla portalu:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza